Sportovní klub Čechie Smíchov

hřiště na fotbal

fotbal


Telefon: David Anděl - 724522020 - sekretář, trenér mládeže; Jiří Vr   Web: http://www.cechiesmichov.cz   E-mail: fotbal.cechiesmichov@seznam.cz

Adresa: Podbělohorská 55 - Smrčinská, 150 00 Praha 5


Klub byl založen v roce 1905, několikrát měnil své jméno (Spartak Smíchov, TJ Naftové motory,...) i místo působení. Od roku 1906 působil klub nedaleko Kinského zahrady u hvězdárny. V roce 1919 po 1. světové válce získal klub pozemek od obce, zdálo se, že na věčné časy, avšak před VIII. všesokolským sletem (1925) dostal klub výpověď a byl nucen si hledat nový pozemek v Břevnově. Po velkém zadlužení musel pozemek předat bývalému SK PUŠ Praha. V r.1928 získal pozemek od PUŠ zpět a Přihlášení oddílu začali opět budovat nový areál ve kterém působil klub do r. 1947, kdy mu byla opět vypovězena smlouva.
Byl vyhlédnut pozemek na Nikolajce, který však musel ustoupit zimnímu stadionu. V r. 1959 byl získán dnešní pozemek za Klamovkou na Skalce. 29. 11. 1959 byla započata stavba budovy která zde stojí dodnes. Když byla budova před dokončením, v noci 22. 9. 1962 vyhořela. 1964 začíná provoz z obnovenou budovou a oploceným hřištěm naplno.
Původní škvárové hřiště z r. 1960 bylo otočeno o 90 stupňů oproti dnešnímu. V roce 2003 bylo postaveno hřiště travnaté. Klub v posledním roce prošel velkou rekonstrukcí. Nově je zde také hřiště s umělým povrchem a také tréninkové malé travnaté. Dále je zde také nová kantýna. Celý klub byl vybudován díky úporné práci členů zelenobílého klubu. Máme zde téměř všechny mládežnické kategorie.

Přijďte se k nám podívat! Přijímáme hráče všech věkových kategorií, od minipřípravky po muže.

Náborové akce jsou vždy v době tréninků mládežnických kategorií. Od 2. září každé úterý a každý čtvrtek od 16:00 mají trénink minipřípravka, mladší přípravka, starší přípravka a mladší žáci. Přijďte se podívat jak na tréninky, tak do celého areálu. Rádi vám a vašemu dítěti vše ukážeme. Děkujeme!

Ohlásit chybu na stránce sportoviště Sportovní klub Čechie Smíchov